Pretty Liares Bg
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

Агата Кристи

Go down  Съобщение [Страница 1 от 1]

1Агата Кристи Empty Агата Кристи Вто Ное 17, 2009 6:01 pm

Aria_

Aria_
Pretty Little Admin
Pretty Little Admin

Дейм Агата Мари Клариса Кристи е английска писателка, авторка на многобройни разкази, повести, романи и драми с криминален сюжет.
Родена е на 15 септември 1891 г. Учи пеене в Париж, работи като медицинска сестра. Омъжва се за Арчибалд Кристи през 1914 г. и прекарва цялата Първа световна война във Франция. Първият си криминален роман пише през 1917 г. (“Тайнствената афера в Стайлз”, издаден през 1920 г.). Следвайки традициите на Едгар Алан По, Артър Конан Дойл и Честъртън, създава повече от 87 романа и много разкази, в които основни герои са старата дама мис Марпъл, мистър Куин, Паркър Пайн, Томи и Тапънс, но най-популярен е белгиецът Еркюл Поаро.
Умира на 12 януари 1976 г.

Лично мнение:Агата Кристи е една от любимите ми авторки.Може да се каже,че израстнах с нейните книги.Докато на другите деца им четяха Пипи или Алиса,всяко лято когато аз отивах при баба тя ми четеше от нейната любима авторка-именно Агата Кристи.Странно е,но книгите и винаги са ме карали да чувствам уютно и комфортно,и това може би се дължи точно на тези лета прекарани при баба.Тя е и причината да заобичам тази авторка.

https://prettylittleliares.bulgarianforum.net

Върнете се в началото  Съобщение [Страница 1 от 1]

Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите